Keira Knightley pro COMPANY, March 2008

4. března 2008 v 22:23 | Maťa
,,Australští Aboriginové říkají, že s každou fotografií, odchází i kus naší duše. Jsou dny, kdy tomu věřím."
Můžete ji buď milovat nebo nenávidět. Keira Knightley je odhodlána dostat se do áčkového seznamu nejtalentovanějších hereček. Tento rok sice na Oscara nominaci nezískala, ale ještě není všem dnům konec. S redaktorem časopisu Company si povídala o zvěstech o údajné anorexii, líbání s Johnnym Deppem a slávě.
Když se Keira Knightley naposledy objevila v časopisu Company, fotografové se zoufale snažili pořídit snímek celebrity s opuchlýma červenýma očima - jak to tak většinou s celebritami po rozchodu bývá. Ale navzdory všem drbům, které o ní kolují, v časopise Company konečně napsali pravdu.
Od jejího rozchodu s přítelem před dvěma lety se okolo slečny Knightleyové objevil další rozruch - tentokrát se jedná o její váhu. V posledních měsících se snad ani jediný den neobešel bez informace v tisku o jejím těle. Nařčení o poruše příjmu potravy vyvolalo jediné - Keřino otrávení. Minulý rok se situace vyhrotila, když Daily Mail otisk fotku Keiry v bikinách a naznačoval její problémy s váhou. Celé to vyhrotilo přirovnání k devatenáctileté dívce, která zemřela na anorexii. Keira naštvaně odpověděla - podala žalobu a celou záležitost hnala k soudu. A to se jí vyplatilo, vyhrála rovných 3 000 liber (kolem 135 tisích korun).
Od tohoto momentu se odrazila a stala se z ní elegantní slečna s perfektním úsměvem a sebejistým stisknutím ruky. Nemůže být víc okouzlující. Na rozhovor s redaktorem časopisu Company si oblékla černé sametové šaty, které vypadaly jako tunika. K nim si vzala tmavé punčocháče a černé balerínky. Vlasy ledabyle rozpuštěné rámovaly její hubenou tvář. Tím vším se hodně vzdálila od jejího obvyklého nedbalého vzhledu.
Je tu jedna věc, kterou na Keiře poznáte okamžitě - pořád se směje. Ať už žertuje o velikosti jejích prsou nebo o líbání jedněch z nejžádanějších mužů Hollywoodu (Johnny Depp, Orlando Bloom, James McAvoy). Když se podíváte na její promo fotografie k filmům, kde špulí rty a tváří se jako sexy diva, přáli byste si, aby s vámi večer šla na nějakou party.
Při interview byla otevřená, upřímná a vtipná. Dokonce se sama i dokázala zkritizovat a prohlásila, že nesnáší předsudky a přetvářku. Ve skutečnosti vypadala neuvěřitelně normálně.
Ve věku 22 let má úsměv školačky, jiskřící tmavé oči a na kontě hned několik rolí, Piráty z Karibiku počínaje a na několik Oscarů nominovaný film Pokání (Atonement).
Hodně se spekuluje o tom, že trpíš poruchou příjmu potravy. Myslíš si, že jsou lidé příliš posedlí svou váhou?
K: Samozřejmě, že ano. Kdokoli s trochou inteligence by řekl ano. Dáváme příliš velký důraz na váhu. Celý Hollywood se nezabývá ničím jiným a já si myslím, že to není zdravé. A ke zvěstem, které o mně plynou, říkám opět a znovu - netrpím anorexií, nikdy jsem netrpěla. Ti, kteří tvrdí opak, lžou.
To musí být otravné, pořád rozptylovat drby …
K: Na obrazovce se objevuji od svých sedmi let. Když se podíváte zpátky, přesně uvidíte, že mé tělo bylo stejný typ jako teď. Nemohu být někdo, kým nejsem. Snažím se nebrat drby vážně, protože jinak vyhrát nemohu, prostě jsem taková jaká jsem.
,,Po filmech Blafuj jako Beckham a prvním díle Pirátů z Karibiku jsem si myslela, že jsem byla docela dobrá, ale v britském tisku o mně prohlašovali, že jsem jen další pěkná tvář. Byl to jen tisk, ale pro mě to byla krize sebevědomí."
Cítíš se ve světle reflektorů sebevědoměji?
K: Myslím, že jsem stejně domýšlivá jako všichni ostatní. Miluji nošení kostýmů, když natáčím film. A když se mám objevit na veřejnosti jako herečka, pokaždé mi pošlou spoustu šatů, abych si je na akci oblékla - obvykle je pak musím vrátit, ale ráda si je na chvíli obléknu. Je to sranda. Ale v mém osobním životě nechodím módně vystrojená. Když se podívám do zrcadla, řeknu si: ,,Ó, ne … další fleky, další akné."
Užíváš si všechno, co se slávou přichází?
K: Abych pravdu řekla, je to těžké. Sláva není něco, co mě zajímá - nikdy jsem jako dítě nečetla časopisy o celebritách, takže to nikdy nebyla součást mého života. Miluji hereckou stranu mé práce - vžívání se do postav, které hraji, zjišťování o nich a přinášet je lidem. Ale není pro mě pohodlné sledovat, jak mě fotografují. Australští Aboriginové říkají, že s každou fotografií, odchází i kus naší duše. Jsou dny, kdy tomu věřím.
Ale přeci musí být zábava dělat věci jako se procházet po červeném koberci?
K: Mám tajemství. Když vystoupím z auta, snažím se být někým jiným. Pokaždé jiná osoba. Na Oscarech jsem byla elegantní dáma z malby Johna Singera Sargenta. Na filmovém festivalu ve Venice jsem byla Sophie Loren. Na premiéře filmu Pokání jsem zase byla někdo jiný. To ale neprozradím, je to trochu trapné. To je způsob, jak se skrz to dostávám.
Prozradíš nám něco o svém dětství?
K: Mí rodiče jsou úžasní lidé a mám k nim oběma velice blízko. Před tím, než jsem se narodila, moje maminka byla herečka a můj otec herec. Neměli moc peněz, ale poté,co se narodil můj bratr, zatoužila maminka po dalším potomkovi - otec jí ale řekl: ,,Nemáme dost peněz. Jestli dokážeš napsat scénář a prodáš ho, můžeme mít další dítě." Keřina mamka po dítěti tak toužila, že scénář doopravdy napsala. A já děkuji divadlu Bush Theatre v Londýně, který ho koupil, jinak bych se bývala byla nenarodila.
Slyšeli jsme o tom, že se svojí matkou točíš film.Snad na se na place nehádáte!?
K: (Směje se.) Scénář, který natočila se odehrává v období druhé světové války a je to pravdivý příběh o básníkovi Dylanu Thomasovi a jeho ženě Caitlin, jeho dětské lásce a ženě, která se jmenuje Vera Philips, kterou hraji. Ze scénáře nic vyndat nechci, ráda na filmu s mamkou pracuji.
Kdy jsi naposledy brečela?
K: Naposledy, když jsem viděla film Dancer in the Dark s Bjork. Viděli jste ho? Je tak smutný!
Chodíš s Rupertem Friendem, se kterým jste se poznali na natáčení filmu Pýcha a předsudek.
Co z něho dělá Pana Dokonalého?
K: Nemám tušení! Podívejte … laskavost a smysl pro humor jsou skvělé vlastnosti, nebo ne? Lidé často mluví o upřímnosti, ale ne vždy jsem si tou důležitostí jistá. Uvádím upřímnost, protože s takovým zklamáním jsem se ještě nikdy nesetkala. Nemám ráda lidi, kteří říkají věci jako: ,,Vypadáš jako čuník - jen jsem upřímný." Pokaždé mám chuť říct: ,,Dobře, tak nebuď!"
,,Piráti jsou jako sklenka šampaňského - únik před skutečností. Ale, když máte dost, máte dost."
Co děláš ve svém volném čase?
K: Jen odpočívám, vážně. Hodně jsem cestovala, hlavně, když jsem natáčela Piráty z Karibiku, ale teď je natáčení filmů s piráty pryč a pro mě je skvělé, že mohu zase pracovat ve Velké Británii. Líbí se mi, že mohu pracovat a pak se jít domů vyspat do vlastní postele.
Je těžké si udělat čas na věci, které obvykle dělají lidé ve tvém věku?
K: Nedávno jsem se naučila vařit, což pro mě bylo něco úžasného - musím říct, že mé pečené kuře a citrónové koláče jsou úžasné. Také jsem se naučila řídit, což mi chvilku zabralo, ale nakonec jsem to zvládla. Jsem stále trochu nejistá v parkování.
Je možné, že jsme se doslechli, že jsi fanoušek West Ham?
K: Obávám se, že jsem příšerný a nespolehlivý fanda, když jde o fotbal. Hodně je podporuji, když vyhrávají, ale když ne … momentálně hrají dost špatně a mě nebaví se na zápasy dívat. To o mně nevypovídá hezké věci, že ano?
A jaké jsou tvé další plány? Další natáčení pokračování Pirátů?
K: Nedokáži si představit, že bych někdy teď měla točit další pokračování. Bylo skvělé je natáčet, ale vzalo mi to dva roky mého života. Piráti jsou jako sklenka šampaňského - únik před skutečností. Ale, když máte dost, máte dost - a právě teď mě zajímá natáčení menších filmů, které dávají důraz na emoce. Ale jsem si jista, že přijde čas a já budu v budoucnosti připravena na další sklenku šampaňského …
A můj názor? Když si čtete rozhovor s Keirou Knightley, je těžké si představit, že jí je pouhých dvaadvacet let. Není to tím, jak se obléká, vypadá nebo hraje, ale jejím vyjadřováním. Ve svých názorech má jasno, herectví bere velice vážně a jako zhýčkaná hvězda se nikdy nechovala, nechová a snad nebude. Dokonce má i hezký hlas. A jak jsem na to přišla? Její hlas byl totiž Royal National Institute of Blind People (Královský národní institut slepých lidí) zvolen za druhý nejvíce sexy ve Velké Británii (první místo obsadil hlas Seana Conneryho).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama